Tavaszi Fesztivál 2021. március 12.- március 15. ONLINE
a Kisfaludy Színház Facebook oldalán:
Március 12. Péntek.
19 óra Krúdy est - válogatás Krúdy Gyula szerelmes írásaiból
közreműködik Kéri Kitty és Haumann Máté
https://www.youtube.com/watch?v=j0CyTsiWW54
Március 13. Szombat
16 óra Mesekastély Babszem Jankó – Ziránó Bábszínház előadása
Hősünk, kicsi létére, nagy segítsége szeretne lenni édesapjának, akinek folyton arra kell ügyelnie, hogy megóvja aprócska gyermekét attól, hogy bajba ne keveredjen a nagy segítés közepette. A féltés, óvás ellenére a baj elkerülhetetlen, és- mint azt tudjuk- nem jár egyedül. Viszontagságos útja során rengeteg akadályt kell leküzdenie, mire elérkezik az őt megillető helyre.
Előadásukban az ismert magyar népmese elevenedik meg, a vásári bábjáték hagyományait követve, a kesztyűs-báb abszurd humorát, a közvetlen mesemondás élményét ismertetve meg gyerekekkel és felnőttekkel egyaránt.
Stáblista
Írta: Veres András (Blattner-díjas)
Rendezte: Veres András (Blattner-díjas)
Tervezte és készítette: Boráros Szilárd
Játszók: Pfeifer Zsófia, Varga Péter
19 óra Jókai Mór: A nagyenyedi két fűzfa
Közreműködik Szalma Tamás Jászai Mari - díjas színművész
https://www.youtube.com/watch?v=5E_AE6SeTeg
Március 14. Vasárnap
10 óra Mesekastély: Csacsifogat – a békéscsabai Napsugár Bábszínház előadása
Móricz Zsigmond, Zelk Zoltán, Kányádi Sándor, Weöres Sándor versekből, verses mesékből állítottunk színre egy előadásra valót, amelynek címe “Kityi kotyi kityi kotty, avagy utazás a csacsifogaton”. Az összekötő szövegek Szőts Orsi tollából származnak. A darabot Csortán Zsóka rendezte, aki két fiatalemberrel állította színpadra ezt a remek verses-mesés összeállítást. Egyikük a már sokak által ismert Balázs Csongor, másikuknak azonban ez az első szereplése bábszínházunknál , és ő nem más, mint új színészünk: Czumbil Örs. Az előadás különlegessége az, hogy minden kellék és díszlet természetes anyagokból készült.
Az előadást 4 éves kortól ajánljuk.
Rendező: Csortán Zsóka
Tervező: Lenkefi Réka
Fény: Bajusz Gergely
Hang: Rákóczi Antal
Játsszák: Balázs Csongor, Czumbil Örs
19 óra Szíves ÖrömEst - Csík koncert
„Évek óta kedves hagyomány a zenekarunk életében az év utolsó előtti napján, az Óévbúcsúztató mulatság megrendezés. 2009-ben már a Millenáris Teátrumban rendezhettük meg. Itt több mindent is ünnepelhettünk együtt a közönségünkkel. A sikeres évet, hiszen megkaptuk a Magyar Örökség díjat, Kecskemét város Kodály díját és persze a közönségünk szeretetét.
Nemcsak a közönségünket, hanem saját magunkat is megajándékoztuk azzal, hogy együtt muzsikálhattunk ezen az estén Presser Gáborral (LGT), Dresch Mihállyal (Dresch Quartett), és Kiss Tiborral (Quimby). Eddig a rockzene erősítette magát a népzenével.
A Csík Zenekar muzsikájában a népzene öleli magához a rockzenét, megtartva a népzene autentikus értékeit, az emberi gondolatok, érzések szép gyümölcseit, látva a mai változó világunkat mozgató pop és rockzene sok embert megérintő, sodró erejét.
Ez a koncertfilm nemcsak a koncert szívhez szóló hangulatát, az utána rendezett táncház sokszínű jókedvűségét rögzítette, hanem az éjfélkor megtartott, szilveszteri hangulatot idéző, a 60-as évekbeli slágereket felelevenítő nosztalgikus koncertet, és az azt követő hajnalig tartó mulatságot is. Jó szórakozást kívánunk hozzá kedves mindnyájuknak!" - Csík zenekar
Ifj. Barcza Zsolt - cimbalom, tangóharmonika, elektromos orgona, ének
Bartók József - bőgő, ének
Csík János - hegedű, ének
Kunos Tamás - brácsa, ének
Majorosi Marianna - ének
Makó Péter - szaxofon, klarinét, tárogató
Szabó Attila - hegedű, gitár, prímtambura, ének
Közreműködik:
Dresch Mihály - szaxofon, ének
Pál István "Szalonna" - hegedű
Presser Gábor – zongora, szájzongora, ének
Kiss Tibor - ének, gitár, guitalele
Március 15. Hétfő
10 óra Mesekastély A helység kalapácsa – Napsugár bábszínház előadása
A Békéscsabai Napsugár Bábszínház „interaktív tárlatvezetése” vagy ha úgy jobban tetszik „rendhagyó irodalomórája” arra vállalkozik, hogy megmutassa kicsiknek és nagyoknak, hogy Petőfi még a mai kor gyermekének is tud mondani valamit.
Az előadást Béres László rendezte, aki nem először dolgozik már a Napsugárban. Mindig különleges, érdekes előadásokat készít, most azonban saját bevallása szerint is érdekes kísérletbe fogott. Petőfi Sándor művét Tasnádi – Sáhy Péter alkalmazta színpadra, a zenei betéteket Cári Tibor készítette. A darab tervezője, Bodnár Enikő, koreográfusa Dávid Péter.
Az előadás az emberméretű bábok – vagy ha úgy tetszik múzeumi kiállítási babák – és a színészi játék kettőse, vagyis színház és bábszínház születik egyszerre. A kerettörténet tovább erősíti a műfaji paródiát.
Az események két szálon futnak. Egyrészről láthatjuk magát a humorban bővelkedő „hőskölteményt”. Ezt öleli körbe, szövi át a darabot eljátszó múzeumi dolgozók viszonyrendszere, konfliktusaik, viszonyaik.
6 éves kortól ajánlott!
Petőfi művét színpadra alkalmazta: Tasnádi – Sáhy Péter
Zeneszerző: Cári Tibor
Koreográfus: Dávid Péter
Tervező: Bodnár Enikő
Rendező: Béres László
Játsszák: Gyarmati Éva, Soós Emőke, Balázs Csongor, Biró Gyula, Czumbil Örs, Lovas Gábor
Zenészek: Pribojszki Ferenc, Schäfer Szilveszter
11.30 "Megjött a levél fekete pecséttel..." Emlékezés az 1848-49-es szabadságharcra.